Parapsikoloji Arşivi | Tüm “Kinezi”ler bu başlıkta!

 

Parapsikoloji ve Mentalizm


Bu yazıda tüm parapsikoloji ve mentalizm konularını ve dallarını tek parça halinde size en özet şekilde sunmaya karar verdim.
Yani; Telekinezi, Astral Seyahat, Levitasyon, Biyokinezi gibi parapsikoloji ve mentalizm dallarını bu yazımda bir araya getirip en özet ve açıklayıcı bir biçimde editleyerek size sundum.
Amacınız hangisi ise (Telekinezi, Biyokinezi vs.) bu geniş argümandan amacınızın konusunu bulup ona yoğunlaşabilirsiniz. Sizlere kolaylık olsun diye gayet okunabilir ve akıcı yazmaya ve düzenlemeye çalıştım.

Fakat unutmayın, burada iki cümle okudunuz diye artık bir keşiş olmayacaksınız. Belki bir şeyler yapmayı becerebilirsiniz, fakat büyük işler uzmanlık, uzmanlık tecrübe, tecrübede zaman ister.

Telekinezi Konusu

Telekinezi Nedir?

Telekinezi, maddeleri düşünce gücüyle kontrol edebilme durumudur. Bir eşyayı yerinden oynatma vs. gibi eylemler Telekinezi ile gerçekleştirilebilir. Kelime anlamı Yunanca uzak anlamına gelen “tele” ve hareket anlamına gelen “kinesis” kelimelerinden türemiştir. Parapsikologlar daha çok Telekinezi yerine Psikokinezi demeyi tercih ederler. İsterseniz sizi sırf telekinezi için hazırladığımız “Telekinezi Nedir ve Nasıl Yapılır?” başlığına alalım, üzerine tıklamanız yeterli. 🙂


 

Telekinezi ile neler yapabilirsiniz ? 

Telekinezi

1) Cisimleri oynatmak
Magazinlerinizi, gazetelerinizi, bardaklarınızı vs.
2) Cisimlerin şeklini değiştirebilmek
Kaşık, çatal, anahtar vs.
3) Psişik enerji topları
Bunlar insan enerjisi ile oluşan enerji toplarıdır. Onları oluşturup fırlatabilirsiniz.
Eğer ilerlediyseniz;
Pencereleri açıp kapayabilir, kapıları kitleyip ve de ışıkları açıp kapayabilirsiniz.

 

Telekinezi Teknikleri ;


1) Cisimle bir olmak:
Şimdi bir mum yakın. Rüzgarsız bir ortamda olun ve mum ışığı ile özdeşleşin. O an sadece siz varsınız. Mum ile birliktesiniz. Gözlerinizi mum ateşine odaklayın(Gözlerinizi kırpabilirsiniz). Mum ateşini sizin ekstra bir uzuvunuz olduğunu ve onu kolunuzu veya bacağınızı oynatabildiğiniz gibi oynatabildiğinizi hayal edin. Düşünmeye devam edin… Ne zaman ki onu kendinizin bir parçası olarak kabul ettiniz, ateşi istediğiniz gibi oynatmaya çalışın! Bu egzersizi 5-10 dakika yapın ve sonra mumu söndürün.

(Not: Bu deney küçük bir kağıt parçası gibi hafif cisimleri oynatma amaçlı olarak da denenebilir.)

2) Balon ve Enerji topları:

Bu daha ileri bir kademedir. Enerji topları cisimleri oynatabildikten sonra denenmelidir. Sürtünmesiz bir yüzeye balonunuzu şişirdikten sonra koyuyorsunuz. Sonra iki elinizi birleştirip, avucunuza enerji yolladığınızı düşünüyorsunuz. Nefes alıyorsunuz ve nefesi verirken avuçlarınıza doğru gittiğini düşünüyorsunuz ve oluştuğunu hissettiğiniz enerji birikimini elinizden balona doğru yönlendirip, balonu itmeye çalışıyorsunuz.

3) Görüntüleştirme:
Adım 1:
Vücudunuzun enerji ile doldurun.
Adım 2:
Önünüze bir kağıt parçası veya bir taş koyun.
Adım 3:
Gözlerinizi taşa odaklandırın.
Adım 4:
Şimdi gözlerinizi kapatın ve taşın-kağıdın görüntüsünü gözleriniz kapalıyken hayalinizde canlandırmaya(görüntüleştirmeye) çalışın.
Adım 5:
Sonra enerjinizin o cismin etrafında dolandığını hissedin.
Adım 6:
Cismi sırasıyla sola, sağa, geriye, öne ve daha da ileri ittiğinizi düşünün.
Adım 7:
Şimdi gözlerinizi açın.

Eğer bir sonuç alamıyorsanız 6. adımı sürekli tekrarlayın.

4) Telekinezi | Tünel Tekniği:
Küçük bir cisim seçin. Ayrıca hafif olsun. Küçük bir yüzük veya hafif bir metal parçası.
Kafanızı boşaltın. Rahatlayın ve sizi etkileyen tüm negatif şeylere gülün. Yok olduklarını göreceksiniz. Konsantre olun.
Cisimle kendi aranızda bir tünel kurun. Bunu hayalinizce canlandırın. Sadece o cismi görün. O cisim dışında her şey o tünelin dışında. Sadece o ve siz!
Şimdi düşünce gücünüzün ellerini o cisme yönlendirin ve onu ittiğinizi düşünün.
Hemen olacak diye bir şey tabii ki yok. Ümidinizi kaybetmeyin!
5) Psişik Enerji Topları Yapabilmek ( Psi-Wheel )
Başlangıç
Enerji topları yaratabilmek, vücut enerjini şekillendirebilmekle ilgili bir şeydir. Bazı durumlarda, bu cisimleri oynatabilmekten daha kolaydır.
Telekinezi | Teknik Alıştırması 1
Ellerinizi önünüze doğru getirin ve avuç içleriniz yukarı gelecek şekilde durdurun. Gözlerinizi kapayın ve rahatlayın. Avuç içleriniz arasındaki boşlukta oluşan enerji topuna yoğunlaşın. Sürekli bu enerji topunu güçlendirdiğinizi ve daha da büyüttüğünüzü hissetmeye çalışın. Bunun elinizdeki magnetizmanizdan ve üçüncü gözünüzle ilgili bir bağ olduğunu unutmayın.
Telekinezi | Teknik Alıştırması 2
Ellerinizi yuvarlak bir şey tutar gibi yapın ve gözlerinizi kapatın. Kol kasınızı sıkın ve ordaki enerjinin ellerinize aktığını düşünün. Bu enerjinin bir enerji topunu oluşturacağına inanın. Eğer ellerinizdeki titreşimi hissediyorsanız gerçekten çok iyi! Şimdi hissettiğiniz şeyi bir şeye doğru fırlatın ve ne olduğunu görün!


6) Kavanoz Yöntemi:
İhtiyaçlar:
Bir kavanoz(kapağıyla beraber)
Bir pinpon topu
Bir ip
Bir dikiş iğnesi
Bir Soloteyp

Yapımı: 
Kavanozun kapağını açıyorsunuz. Dikiş iğnesini alıp deliğinden kavanozun boyunun 4’te 3’ü kadar bir ip geçiriyorsunuz ve iğnenin ucunu pinpon topunu bırakmayacak şekilde pinpon topuna batırıyorsunuz. Sonra iğneye geçirilmiş ipin ucunu kavanoz kapağının kapanınca içeriye bakan yüzeyinin ortasına yapıştırıyorsunuz. Ve son olarak kapağı kapatıyorsunuz. Karşınızda kavanozun tabanına, sağına ve soluna deymeden tam olarak ortasından iple asılmış duran bir pinpon topu var.
Kullanımı: 
Bu aleti düz bir yere koyuyorsunuz ve aranızda 1,5-2 karış olacak şekilde bu kavanoza yaklaşıyorsunuz. Lütfen dirseklerinizi kavanozu koyduğunuz yere koymayınız. Ve size anlattığım yöntemlerden birini deniyorsunuz. Yani enerjinizle kavanozun içinde asılı duran pinpon topunu oynatmaya çalışıyorsunuz.

7) Mantar ve Su Yöntemi:
İhtiyaçlar: 
Üstü açık bir kap
Bir şişe mantarı
Su
Yapımı:
Üstü açık kabınızı alıp içine su dolduruyorsunuz ve içine şişe mantarınızı koyuyorsunuz.
Kullanımı:
Amacınız her zamanki gibi şişe mantarını düşünce gücünüzle oynatabilmek.

8) Telekinezi | Pusula Yöntemi
İhtiyaçlar: 
1 pusula

Kullanımı: 
Bu yöntemdeki tek sorun, yanınızda bir insanın daha olması gerekiyor. Gözlerinizi kapatıp pusulanın ibresini düşünce gücünüzle değiştirmeye çalışıyorsunuz. Arkadaşınız da size bunu rapor ediyor. Bu yöntem paranormalite bilginleri tarafından en basit yöntem olarak düşünülmektedir.
NOT: Pusulanın ibresinin nereyi gösterdiği önemli değil.


Neden TELEKİNEZİ yeteneğimi kullanamıyorum?


1) Enerjini yönlendirememekteki neden insanların duygularıdır. Örneğin stres. Stres ilerlemenizi ve düşüncelerinizi tamamen etkisi altına alır.
2) Öncelikle şunu bilmeliyiz ki bunun hiç bir zararı yoktur. Sinirsel ağ bu özelliğe zemin yaratır. Suçluluk, korku, güvensizlik ve yargılama duyguları bu olayı önlemeye yeter de artar. Enerji akımınızı keser! Öncelikle bu olayın gerçek olduğuna kesinlikle inanmanız gerekiyor.
3) Kafanıza takmayın, rahatlayın! Bu güzel özelliğinizi düşünün. Bu bir yarış değil sadece bir test.
4) Önyargılı olmayın. Sürekli kendinizi niye yapamıyorum diye sıkmayın.
5) Düş kırıklığına uğramayın ve kendinize kızmayı bırakın. Eğlenin!
6) Burda başarısızlığa uğramanız sizin kim olduğunuzu göstermez. Sadece cismin oynamadığını gösterir.


 

Levitasyon Teknikleri

Levitasyon

Neler yapabilirsiniz ?
1- Havada asılı kalabilirsiniz.
2- Yükselebilirsiniz. ( Ortalama 3cm )
3- Belirli bir nesneyi yükseltebilirsiniz.
Levitasyon Egzersizi nasıl yapılır, ve tekniği nedir ?

Levitasyon çalışmaları tek kişi olarak yapılabildiği gibi, bireylerin uyum içinde olduğu ve daha önce telekinezi çalışmalarında başarılı olmuş gruplar eşliğindede yapılabilir… Öncelikle masanızın üzerine tahtadan yapılmış küçük bir cisim koyun. Rahatça oturup gevşeyin. Dikkatinizi cisme yoğunlaştırın. Onun ağırlığını zihninizde hissetmeye çalışın. Cismin ağırlığının gittikçe azaldığını, hafiflediğini hissederken, şuurunuzun daha çok yoğunlaşmasına ve derinleşmesine izin verin. Cismin ağırlığını kaybettiğini hissettikçe daha derin nefes alın ve nefesinizi verin. Her nefes alış verişinizde cismin daha da hafiflediğini hissedin. İçinizden gelen kuvvet yer çekimini kolaylıkla yenmeye başlayacak. Cismin iyice hafiflediğini hissetdiğinizde, onun yavaş yavaş yükselmesi için kesin bir emir verin. Eğer tam bir konsantrasyon sağlayıp yoğunluğunuzu verebildiyseniz düşünce gücünüz cismin havalanmasını sağlayacaktır. Bu alıştırlmaları sık sık tekrar edin. Sonunda cisminizin hareket etmesini sağlayacaksınız. Cismin ilk havalandığını gördüğünüzde dikkatiniz dağılabilir ve buda cisminizn düşmesine konsantrasyonunuzn bozulmasına neden olabilir. Bunun olmasını istemiyorsanız, dikkatinizin yoğunluğunu devam ettirin ve beyninizden verdiğiniz emri devamlı yineleyini dahada yükselmesini isteyin. Levitasyon çalışmalarında konsantrasyonun önemi çok büyüktür. Bu yüzden arkadaşlar bu çalışmalara başlamadan önce konsantrasyon egzersileri yapmanızı tavsiye ederim. Belli bir düşünceyi, başka hiçbir düşünceyle kesintiye uğratmadan, en az 20 saniye boyunca tutamıyorsanız şayet, bu çalışmalara hiç başlamayın. Çünkü çok yoğun konsantrasyon sağlamadıktan sonra levitasyon işlemini gerçekleştirmek neredeyse imkansızdır..


Pyrokinezi (Pyrokinesis) Teknikleri

Pyrokinezi Nedir ?

Pyrokinezi ateşi kontrol etme yeteneğidir. Ateş kontrol yeteneği ileri düzey sayılabilecek bir yetenektir. Eğer ateş üzerinde kontrolü tam sağlayamazsanız siz ve diğer insanlar yâda etrafınızdaki eşyalar zarar görebilir. Ateş kontrolünün anahtarı ateşin ne yapmasını istediğinize odaklanmak. Burada pyrokinezi yeteneğinizi geliştirip yükseltmeniz için birkaç teknik var. Telekinezi odaklı olun.
Pyrokinezi yeteneğinizi geliştirmenin en iyi yolu ateş dansıdır. Rahatlama pozisyonuna geçin ve bir mum alın. Mumu yakın ve mum ateşine konsantre olun. Mum ile aranızda bir tünel oluşturun. Şimdi ateşin tünelden dışarı çıktığını hayal edin. Sadece ateşe konsantre olmalısın. Yeterli güç ve sağlam konsantrasyonu sağladığınız zaman ateş hareket etmeye başlayacak. Ateş dansı pyrokinezinin en kolay yöntemidir. Ateş oluşturmak ve mumu tekrar yakmak ise zor bölümüdür. Ateşi söndürmeyi başardığın zaman Onun tekrar yandığına odaklan. Birkaç hafta sonra bunu başarabilir hale geleceksin. Ateşi tekrar oluşturmaya çalışırken hani mum sönerken ipinde kızıllık kalır oda söner ya işte o kızıllığın arttığını göreceksiniz. Çalışmanız yeterli hale geldiği zaman ateşi kontrol edebilir hale geleceksiniz. Bu teknikte pyrokinezi yeteneğinizi geliştirmenin kolay yollarından birisi. Bu teknik kesinlikle çalışılmalı.

Biyokinezi Teknikleri

Biyokinezi nedir?

Biyokinezi, aynen Telekinezi gibi işlemektedir. Yalnız, burada önemli nokta vücuda etki etmektir. Dış tarafa etki etmiyorsunuz, direkt olarak vücuda etki ediyorsunuz. Bir pipeti yerinden oynatmak gibi değildir Biyokinezi. Ruha, bedene etki etmektir. Göz renginizi değiştirmek gibi.. Tehlikelimidir?  Elbet tehlikelidir. Göz renginizi değiştirmek öyle kolay iş değil, saçma sapan iş yaparsınız gözünüz gök kuşağı gibi olur falan. Değişik olaylar yani 😀 Neyse.

Biyokinezi Nasıl Yapılır?

Telekinezi yapar gibi, ancak daha bir içten, ruhunuzla ve bedeniniz ile bir olun. Sessiz bir odada olun, elinizi, yüzünüzü, parmaklarınızı her zamankinden daha farklı bir şekilde hissetmeye çalışın. Parmakmış gibi davranın hatta. 😀 Gözlerinizi hissedin, saçlarınızı.. Vücudunuzla bir olun, bunu yapmak öyle kolay iş değildir. Yıllarca deneme ister. Sonunda direkt olarak göz renginizi değiştiremessiniz. Öyle kolaydı canım 🙂 Önce başlarsınız, vücudunuzda saçma sapan yaralar açabilirsiniz. Derinizi kızartabilirsiniz. Böyle garip ve basit şeyleri kısa sürede yapabilirsiniz, ancak öyle göz rengi vs. değiştirme uzmanlık ister. Keşişler boşuna keşişlik yapmıyor, boşuna havada durmuyorlar. Adamlar 60 yıl meditasyon yapıyor Levitasyon için. Çok mu kolaydı? Öyle kolay değil bu işler. Hevesinizi kırmak gibi olmayayım, ama böyle bir şey yapabilmek istiyorsanız çaba sarfedeceksiniz. Buradan okunduğu gibi basit değil bu işler. Ben yapıyormuyum? Ben küçük derecede telekinezi yapabiliyorum sadece, o da öncedendi. Pipet falan hareket ettirmiştim. Telekineziye vs. ilgim yok benim, benim ilgim Zihinsel olaylarda. Düşünceler, insanların davranışlarının sebepleri, duygu algoritmaları, 6.his, lucid rüya vs. olaylarla bağdaştırıyorum kendimi.

Eh, öyle işte. Kolay gelsin. 🙂
  


Parapsikoloji Konusu

Parapsikoloji nedir?

Parapsikoloji

Parapsikoloji hakkında çeşitli tanımlar mevcuttur. Fakat gerçek olan bir şey vardır ki oda Parapsikoloji’yi herkesin çok merak ettiği bir alan olduğudur. Parapsikoloji; Duyular dışı algılama, psikokinezi, “ölümden sonra yaşam” gibi konulara ilişkin olan, paranormal (normal dışı) olduğu düşünülen olayların yani klinik bulgularla ölçümlenebilen psişik feno­menlerin dışında kalan alanların üzerinde deneysel yöntem yoluyla araştırıma yapılması anlamına gelmektedir. Kelime anlamı olarak psikolojinin ötesinde, ardında, kenarında bulunan manasındadırparapsikoloji
Parapsikoloji terim Yunanca kökenli bir kelimedir. “Ötesinde” anlamına gelen “Para” sözcüğünün, “ruhbilim” anlamında kullanılan “psikoloji” terimine eklenmesiyle elde edilmiş olup, ilk kez 1889’da Alman psikolog Max Dessoir tarafından kullanılmıştır.
Oesterreich’in tanımına göre parapsikoloji sözcüğü, “para: yanında, ötesinde” ve “pscychische: ruh” kelimeleriyle tanımlanmış bir alandır.
Dr. Rhine’ın da aynı dönemlerde telepati, telekinezi ve duru görü üzerinde çalıştı ve bu alana “parapsychologie” adını verdi. Bu, alışıla gelmiş farklı psikoloji anlamına gelmektedir. Telekinezi, önemli dallarından biridir.

Parapsikoloji bilimi hangi olayları incelemektedir?

1- Telepati (Teliepathy)
2- Duru görü (Clairvoyance, Telestezi)
3- Önceden bilme (Precognition, Kehanet)
4- Zihnin madde üzerine etkisi (Telekinezi)
5- Psikometri (Psychometry)
6- Radyestezi (Dawsing)
7- Psikotograf (Psychophotograph)
8- Ön teşhis (Paradiagnostic
9- Para Medicine
10- Zihinle vücut kontrolü
11- Vücut dışı deney (Out of body experience) OOBE, Astral Projeksiyon

Psişik deneyim nedir?

Psikokinesis kısaca Pk deyimi de, parapsikolojik incelemede ikinci yeteneği, yani bir insanın kas sistemini kullanmadan nesneleri, olayları ve hatta çevresindeki kişileri etkileme yeteneğini tanımlar.

Parapsikoloji neden bilim olamamaktadır?

Parapsikoloji üç sorundan ötürü bilim olarak kabul edilememektedir. Bu sorunlar şunlardır:
1- Tekrar sorunu
2- Yetersiz denetim
3- Dosyalama sorunu

Sözlükte Parapsikoloji ne anlama gelmektedir?

Doğaüstü olayları araştıran, telepati, telekinezi, gaip
%d Bloggern gefällt das: